środa, 29 styczeń 2020

Urządzenia stosowane przy wycinaniu laserowym

 

Cięcie laserowe to termiczny proces obróbki blachy, do którego wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny i urządzenia. Szukając informacji na temat ich działania natknęliśmy się na ofertę http://gubad.com/uslugi/ciecie-laserowe , która zdaniem klientów jest jedną z najbardziej profesjonalnych wśród działających na terenie naszego kraju.

Wycinanie laserowe jest możliwe, dzięki zastosowaniu jednego z trzech rodzajów lasera:

  • włóknowego;

  • CO2;

  • gazu tnącego.

 

 

Wycinanie laserowe przy użyciu lasera włóknowego

Laser włóknowy to dla firm oferujących precyzyjne cięcie laserowe jedno z najnowszych odkryć współczesnej gospodarki. Promień wytwarzany jest tu w aktywnym włóknie, skąd przedostaje się do głowicy tnącej przez włókno przesyłające. Tego typu lasery mają wysoką moc i doskonale nadają się do cięcia laserowego blach i metalu o niewielkiej oraz średniej grubości.

Wycinanie laserowe przy użyciu lasera CO2

W tym przypadku najistotniejszą rolę odgrywa specjalnie skomponowana mieszanina różnych gazów. Dzięki nim właśnie w rezonatorze może być wytworzone odpowiednio wysokie napięcie, które pozwala na cięcie grubych i średnich arkuszy blachy.

 

Urządzenie do cięcia laserowego

 

Wycinanie laserowe przy pomocy gazu tnącego

W tym procesie promień laserowy wytwarzany jest przez soczewkę zlokalizowaną w głowicy tnącej. Gazem stosowanym w tym sposobie cięcia laserowego zwykle jest azot, tlen albo sprężone powietrze. Technologia uważana jest za niezwykle precyzyjną a przy tym chętnie wykorzystywaną przez specjalizujące się w cięciu laserowym zakłady przemysłowe.