środa, 29 styczeń 2020

White SEO - co  to takiego?

W pozycjonowaniu stron internetowych wyróżnia się dwa rodzaje działań White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym różnią się te dwie formy pozycjonowania strony www, która z nich jest efektywniejsza, którą uprawia większość polskich agencji SEO?

 

White Hat SEO

To takie działania podejmowane przez pozycjonerów, których zadaniem jest wynieść stronę na szczyt listy wyników wyszukiwania, ale dzieje się to zgodnie ze wszystkimi zasadami etyki oraz akceptowanymi przez Google działaniami. Uprawianie pozycjonowania zgodnego z zasadami SEO, to takie przygotowanie strony, która będzie użyteczna i przyjazna zarówno dla użytkowników internetu, jak i robotów wyszukiwarek. White Hat SEO kładzie nacisk przede wszystkim na zainteresowanie użytkownika ciekawą treścią. W myśl tego prądu należy tworzyć taki content strony, aby użytkownicy chcieli ją sobie na wzajem polecać i wydawać o niej pozytywne opnie. Do działań związanych w White Hat SEO należy między innymi optymalizacja kodu strony, wiele firm pozycjonerskich właśnie od optymalizacji strony rozpoczyna swoje działania, w ten sposób działa na przykład firma z tej strony mkgroup.pl. Pozycjonowanie przy użyciu tej metody niekiedy zajmuje więcej czasu niż spamerskie wymuszanie pozycji, jednak tego typu działania są całkowicie bezpieczne dla strony i nie niosą ze sobą zagrożenia ukarania strony filtrami.

 

Black Hat SEO

W opozycji do działań White Hat SEO, stoi Blacj Hat SEO, które polega na prowadzeniu działań pozycjonerskich, które stoją w sprzeczności z wytycznymi Google, i za których prowadzenie strona może zostać ukarana filtrem bądź wykluczeniem z indeksu Google. Są to wszystkie te zabiegi, które można określić mianem spamu, bądź nieetycznych zachowań. Wśród zachowań karanych przez Google, a podejmowanych przez pozycjonerów wyznających zasady Black Hat SEO należy przesycenie tekstu nadmierną liczbą słów kluczowych, ukrywanie tekstu poprzez wpisywanie tekstu w tym samym kolorze co tło. Wówczas taki tekst nie jest widoczny dla użytkownika, robot Google natomiast może go odczytać. Jest to jedna z zakazanych praktyk, podobnie jak używanie słów kluczowych mających dużą poszukiwalność, ale nie związanych z działalnością danej firmy.

 

 

Na rynku można spotkać zarówno firmy, które uprawiają White SEO, jak i te będące zwolennikami Black SEO, dlatego też przed wyborem firmy warto zapytać o sposoby ich działania oraz zdobyć wiedzę na temat obydwu metod pozycjonowania. Ułatwi to podjęcie decyzji i zapewni bezpieczeństwo naszej stronie.