środa, 29 styczeń 2020

Różne aspekty związane z funkcją opakowania

 

Przepisy dotyczące żywności bardzo jasno precyzują w jakiego typu opakowaniach może być ona przechowywana, a także przez jaki czas. Minęły już czasy, gdy klienci nie zwracali uwagi na to zostały napisane na opakowaniu. Obecnie obowiązkiem producenta jest poinformowanie o zagrożeniach związanych ze stosowaniem danego produktu, a także o składzie i innych ważnych parametrach. Informacyjna rola opakowania, to krok w stronę ułatwienia życia klientom, którzy mogą być w ten sposób być bardziej świadomi.

 

 

Aspekt praktyczny

 

 

i. Praktyczny aspekt opakowania związany jest przede wszystkim z jego zadaniem ochronnym. Opakowanie nie tylko powinno chronić żywność przed zniszczeniem mechanicznym, ale także musi być szczelne.

 

ii. Obecnie stosuje się pakowanie hermetyczne, po to, żeby produkty spożywcze dłużej zachowywały swoje właściwości.

 

iii. Praktyczny aspekt opakowania dotyczy także ułatwienia klientowi przenoszenia towaru. Trudno bez opakowania przetransportować na przykład materiały sypkie lub płynne. Jedynie towar dobrze opakowany stwarza takie możliwości.

 

                                                                      

 

 

Ekologia, a opakowania

 

 

Opakowania doskonałej jakości znajdziemy na stronie -  multipak.info/oferta.php?body=list&category=26&page=1&name=nadruki. Większość produktów wykonana jest z papieru i tektury, które są w pełni biodegradowalne, a więc i całe opakowanie jest ekologiczne. Obecnie dużo firm stawia właśnie na ekologię, przede wszystkim unikając szkodliwych technologii produkcji opakowań, a także minimalizując ilość materiału, który nie podlega segregacji i recyklingowi.