czwartek, 14 grudzień 2017

Marketing mix

Urządzenia stosowane przy wycinaniu laserowym

 

Cięcie laserowe to termiczny proces obróbki blachy, do którego wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny i urządzenia. Szukając informacji na temat ich działania natknęliśmy się na ofertę http://gubad.com/uslugi/ciecie-laserowe , która zdaniem klientów jest jedną z najbardziej profesjonalnych wśród działających na terenie naszego kraju.

Wycinanie laserowe jest możliwe, dzięki zastosowaniu jednego z trzech rodzajów lasera:

  • włóknowego;

  • CO2;

  • gazu tnącego.

 

 

Wycinanie laserowe przy użyciu lasera włóknowego

Laser włóknowy to dla firm oferujących precyzyjne cięcie laserowe jedno z najnowszych odkryć współczesnej gospodarki. Promień wytwarzany jest tu w aktywnym włóknie, skąd przedostaje się do głowicy tnącej przez włókno przesyłające. Tego typu lasery mają wysoką moc i doskonale nadają się do cięcia laserowego blach i metalu o niewielkiej oraz średniej grubości.

Wycinanie laserowe przy użyciu lasera CO2

W tym przypadku najistotniejszą rolę odgrywa specjalnie skomponowana mieszanina różnych gazów. Dzięki nim właśnie w rezonatorze może być wytworzone odpowiednio wysokie napięcie, które pozwala na cięcie grubych i średnich arkuszy blachy.

 

Urządzenie do cięcia laserowego

 

Wycinanie laserowe przy pomocy gazu tnącego

W tym procesie promień laserowy wytwarzany jest przez soczewkę zlokalizowaną w głowicy tnącej. Gazem stosowanym w tym sposobie cięcia laserowego zwykle jest azot, tlen albo sprężone powietrze. Technologia uważana jest za niezwykle precyzyjną a przy tym chętnie wykorzystywaną przez specjalizujące się w cięciu laserowym zakłady przemysłowe.

Na czym polega fenomen polistyrenu

 

Polistyren - nazwa nieco skomplikowana, zawiła i tajemnicza. Niewiele osób jednak wie, że spotyka się z tą substancją w codziennym życiu - również we własnym domu czy na ulicach miast. Na czym polega jego fenomen? Dlaczego jest tak popularny i chętnie wykorzystywany? Gdzie dokładnie można się z nim spotkać? Na te pytania odpowiedź znajdzie się poniżej. Zapraszamy do lektury.

 

 

Polistyren w opakowaniach reklamowych

 

Zanim przejdziemy do meritum pozwolimy sobie nadmienić, że polistyren to tworzywo sztuczne, które doskonale sprawdza się przy produkcji między innymi:

 

  • szczoteczek do zębów,

  • sztucznej biżuterii,

  • a także specjalistycznych płyt oraz folii polistyrenowych. Ich produkcją zajmują się jednak nieliczne firmy. Jedną z nich - najbardziej rozpoznawalną - można znaleźć na stronie -  kodrewex.com.pl.

 

                                

 

Oprócz wyżej wymienionych produktów, oraz dodatkowo materiałów budowlanych z polistyrenem można spotkać się także w branży reklamowej. Jako surowiec o doskonałych właściwościach i stosunkowo łatwej obróbce świetnie sprawdza się przy produkcji jednorazowych opakowań.

 

White SEO - co  to takiego?

W pozycjonowaniu stron internetowych wyróżnia się dwa rodzaje działań White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Czym różnią się te dwie formy pozycjonowania strony www, która z nich jest efektywniejsza, którą uprawia większość polskich agencji SEO?

 

White Hat SEO

To takie działania podejmowane przez pozycjonerów, których zadaniem jest wynieść stronę na szczyt listy wyników wyszukiwania, ale dzieje się to zgodnie ze wszystkimi zasadami etyki oraz akceptowanymi przez Google działaniami. Uprawianie pozycjonowania zgodnego z zasadami SEO, to takie przygotowanie strony, która będzie użyteczna i przyjazna zarówno dla użytkowników internetu, jak i robotów wyszukiwarek. White Hat SEO kładzie nacisk przede wszystkim na zainteresowanie użytkownika ciekawą treścią. W myśl tego prądu należy tworzyć taki content strony, aby użytkownicy chcieli ją sobie na wzajem polecać i wydawać o niej pozytywne opnie. Do działań związanych w White Hat SEO należy między innymi optymalizacja kodu strony, wiele firm pozycjonerskich właśnie od optymalizacji strony rozpoczyna swoje działania, w ten sposób działa na przykład firma z tej strony mkgroup.pl. Pozycjonowanie przy użyciu tej metody niekiedy zajmuje więcej czasu niż spamerskie wymuszanie pozycji, jednak tego typu działania są całkowicie bezpieczne dla strony i nie niosą ze sobą zagrożenia ukarania strony filtrami.

 

Black Hat SEO

W opozycji do działań White Hat SEO, stoi Blacj Hat SEO, które polega na prowadzeniu działań pozycjonerskich, które stoją w sprzeczności z wytycznymi Google, i za których prowadzenie strona może zostać ukarana filtrem bądź wykluczeniem z indeksu Google. Są to wszystkie te zabiegi, które można określić mianem spamu, bądź nieetycznych zachowań. Wśród zachowań karanych przez Google, a podejmowanych przez pozycjonerów wyznających zasady Black Hat SEO należy przesycenie tekstu nadmierną liczbą słów kluczowych, ukrywanie tekstu poprzez wpisywanie tekstu w tym samym kolorze co tło. Wówczas taki tekst nie jest widoczny dla użytkownika, robot Google natomiast może go odczytać. Jest to jedna z zakazanych praktyk, podobnie jak używanie słów kluczowych mających dużą poszukiwalność, ale nie związanych z działalnością danej firmy.

 

 

Na rynku można spotkać zarówno firmy, które uprawiają White SEO, jak i te będące zwolennikami Black SEO, dlatego też przed wyborem firmy warto zapytać o sposoby ich działania oraz zdobyć wiedzę na temat obydwu metod pozycjonowania. Ułatwi to podjęcie decyzji i zapewni bezpieczeństwo naszej stronie.

Reklama wewnętrzna przedsiębiorstwa

Na ogół mówi się o reklamie zewnętrznej jako sposobie na przyciągnięcie klienta do danej firmy, czy produktu, ale nie można zapominać także o reklamie wewnętrznej.

 

Reklama wewnętrzna ma na celu przede wszystkim wywarcie pozytywnego wrażenia na klienci odwiedzającym siedzibę firmy. Taka reklama doskonale wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa, umacnia pozycję firmy na rynku i stanowi nieodłączny element kampanii marketingowej.

 

 

 

Przykłady reklamy wewnętrznej

 

Reklama wewnętrzna może być wykonana między innymi przez profesjonalną firmę realizującą usługi dla wielu znanych marek. Szczegóły znajdziemy pod adresem - warszawskiereklamy.pl/oferta/wewnetrzna.html.

 

Do najważniejszych przykładów reklamy wewnętrznej zaliczymy:

 

- plakaty oraz rollupy,

- litery przestrzenne,

- kasetony i systemy LED,

- ścianki ekspozycyjne,

- stoiska handlowe i stendy,

- różne systemy wizualizacyjne montowane w biurach.

 

                                 

 

Różnice między reklamą zewnętrzną, a wewnętrzną

 

Reklama wewnętrzna nie musi być oświetlana przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Najczęściej jest ona uruchamiana jedynie w godzinach pracy biura, czy instytucji. Jeżeli chodzi o sposób wykonania to nie musi posiadać wodoszczelnej budowy. Nie jest narażona na deszcz, śnieg, czy promienie słoneczne. Zamiast tego poddaje się ją bardzo często wpływowi klimatyzacji, która może ją niszczyć. Planując reklamę wewnętrzną należy wykonać ją starannie, ponieważ jej charakter w bezpośrednim stopniu odzwierciedla firmę. Nieodpowiednio wyglądająca reklama wewnętrzna może mieć tragiczne skutki jeżeli chodzi o wizerunek przedsiębiorstwa.

 

Świąteczna kampania Tesco

 

Tesco już od początku grudnia zaczęło realizować swoją kampanię promocyjną, której docelowym punktem były święta Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca odbywały się w pasażach sklepu różne wyjątkowe aktywności, między innymi związane z odwiedzinami Świętego Mikołaja, czy też z akcją rabatową.

 

 

Przykładowe działania promocyjne marki Tesco

 

I. 10 grudnia odbyło się w zielonej Górze spotkanie z gwiazdami. Gośćmi był między innymi Mateusz Gessler, a także Dorota Gardias. Dorota Gardias opowiadała jak w prosty sposób zaaranżować świąteczny stół, Mateusz Gessler natomiast przyrządzał potrawy wigilijne.

II. 18 grudnia w Warszawie w Tesco można było zobaczyć Paulinę Krupińską, Joannę Jabłczyńską, a także Maję Sobolewską. Odbyło się ozdabianie pierników, które zostały przekazane Fundacji Tesco Dzieciom.

III. Uzupełnieniem świątecznych działań był Magiczny Weekend Rabatów podczas którego klienci mogli skorzystać ze zniżek i rabatów na asortyment objęty promocja. Tesco reklamował swoje działania świąteczne w radio i telewizji.