środa, 29 styczeń 2020

Employer Branding Wewnętrzny

 Po pierwsze zadbaj o ludzi, których już masz

 

Jeśli Employer Branding jest w Polsce traktowany po macoszemu, to wewnętrzny EB w zasadzie nie istnieje, a przynajmniej nie, jako świadome działania w celu budowania wizerunku wśród pracowników.

 

1. Dobrzy, wykwalifikowani i kreatywni pracownicy to źródło sukcesu firmy. Specjalista w firmie oznacza szybkie i sprawdzone rozwiązania, oznacza wytyczanie ścieżek rozwoju oraz możliwość delegowania odpowiedzialności, ale... dobry specjalista chce nie tylko dobrze zarabiać, chce utożsamiać się ze swoją firmą, chce mieć świadomość, że jest doceniany i rozumiany.

2. Pracownicy to najlepsi ambasadorzy marki. Jeśli Twoi pracownicy widzą, że to co oferujesz jest dobre, jeśli czują się doceniani i czują, że robią coś co ma dobrą jakość, będą o tym opowiadać swoim rodzinom i znajomym, a te powtórzą tę informacje dalej – tym samym zyskujesz grono przekonanych do swoich usług lub produktów klientów. Niezadowolony pracownik nigdy nie powie nic dobrego na temat usług i produktów swojej firmy, to że mu płacisz nie oznacza, że kupiłeś jego prywatne życie i opinię.

3. Pracownik, który odchodzi jeśli ma dobrą opinię o pracodawcy, to poniesie ja dalej w świat i przekaże innym, którzy być może zechcą robić karierę w Twojej firmie, jeśli ma złą – skutecznie odstraszy potencjalnych prawników.