środa, 29 styczeń 2020

Wizerunek w Sieci

 

Budowanie wizerunku w Internecie – zasady podstawowe

 

 

 

Dlaczego e-PR jest jak ważny?

 

Bardzo często klienci i kontrahenci oceniają wiarygodność firmy, po informacjach na jej temat dostępnych w sieci. Na tej podstawie wyrabiają sobie opinię oraz oceniają potencjał biznesowy firmy. Jeśli informacje, które znajdą w Internecie są nieaktualne, jest ich mało lub są dla nich nieistotne, wówczas firma nie wzbudza ich zaufania i nie stanowi atrakcyjnego partnera w biznesie.

 

 

 

Błędy początkujących

 

Częsty to błąd, że firmy rozpoczynają budowanie swojego wizerunku od kampanii banerowych, czy kampanii linków sponsorowanych, tymczasem ich zaplecze nie istnieje lub prezentuje poziom sprzed kilku dekad. By skutecznie budować markę w internecie należy zacząć od zaplecza, czyli strony internetowej.

 

 

 

Strona WWW: Wiedza, Wygląd, Wiarygodność

 

Rozpoczynając budowę wizerunku w sieci należy na początku zadbać o stronę internetową, oto kilka zasad, których koniecznie trzeba trzymać się tworząc taki portal:

 

*strona musi wyglądać nowocześnie i posiadać wersje mobilną

 

*strona musi być zoptymalizowana pod wyszukiwarki, aby ułatwić jej pozycjonowanie

 

*strona musi być czytelna, przejrzysta i łatwa w nawigacji

 

*storna musi zawierać treści ciekawe, informujące o działalności firmy, powinna opowiadać historię przedsiębiorstwa, odwoływać się do jego misji, wizji i celów. Musi pokazywać osiągnięcia i potencjał biznesowy.

 

*nie może być pustych podstron, wszystkie zakładki powinny być wypełnione

 

*tekst musi być opatrzony licznymi zdjęciami (licznymi - oczywiście w granicach rozsądku), filami wideo oraz innymi formami wizualizacji oferty, kompetencji oraz działalności przedsiębiorstwa.

 

 

 

Gdy posiadamy już tak zbudowaną stronę możemy rozpocząć działania e-PR, ale o tym opowiemy już w następnym odcinku.