środa, 29 styczeń 2020

Viral marketing

 

Wirusowy marketing, czyli kreowanie plotek

 

Taka jest właśnie najgłębsza istota viral marketingu – wykreowanie plotki, czyli informacji przekazywanej z ust do ust. Viral jest niezwykle skuteczną formą marketingu, która dobrze przeprowadzona jest trzy razy bardziej skuteczna niż każde tradycyjne narzędzie pijarowe, ale...

 

 

 

Plotek nie da się kontrolować

 

Największym minusem viral marketingu jest to, że raz wpuszczony w Internet zaczyna żyć własnym życie i nie mamy już możliwości kontrolowania w jakim kierunku rozwinie się dalszy przekaz.

 

 

 

Viral jest tani

 

Wirusowy marketing jest bardzo tanią formy reklamy i budowania wizerunku, pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców z pominięciem mediów tradycyjnych, do tego grono, do którego plotka dotrze jest szersze niż w „zwykłych” działaniach marketingowych.

 

 

 

Wirus to trudna forma

 

Marketing wirusowy to tania forma, jednak trudna w wykonaniu. Viral by był skuteczny, by internauci chcieli go przekazywać dalej musi być ciekawy, intrygujący, lub zabawny. Współcześnie odbiorcy są bombardowani tego typu przekazami, nie tylko marketingowymi, dlatego viral musi mieć efekt „wow” inaczej skazany jest na klęskę.